You are currently viewing Jak coś robić, to z serca!

Jak coś robić, to z serca!

Z ogromną przyjemnością popełniam ten wpis. I jestem dumna, że mogłam być częścią tego projektu pro-bono. Opracowywałam dla agencji Greenmark strategię oraz koncept kreatywny dla tej kampanii. Bo pięknie by było jakby moment porodu był tym pierwszym wspaniałym momentem jak rodzi się Rodzina. Dlatego też dzielę się informacją prasową też u siebie na blogu. Bo po części czuję, że to moje Dziecko.

Notka prasowa

Z przyjemnością informujemy, że dnia 20.02.2020 rusza ogólnopolska kampania internetowa Fundacji Rodzić po Ludzku dotycząca wspierania godnego porodu i możliwości przekazania 1% podatku.

Jak mówi Prezes Fundacji, Pani Joanna Pietrusiewicz, wybrany został koncept, w którym  głównym bohaterem i narratorem jest dziecko. “Spodobało nam się pozytywne i emocjonalne pokazanie porodu z punktu widzenia dziecka, jego przeżyć, potrzeb i odczuć. Z jednej strony trochę z przymrużeniem oka jak w filmie “I kto to mówi”. Jednocześnie z drugiej strony podkreślając rolę personelu medycznego i tego, jak podchodzi do tego najważniejszego momentu dla rodziców i nowo – rodzącego się człowieka”. 

Kilka słów o Fundacji

Fundacja Rodzić po Ludzku od lat wspiera Rodziny w zakresie opieki okołoporodowej. Najbardziej znany portal prowadzony przez Fundację www.gdzierodzic.info odwiedza dziennie ok. 2000 osób.  GdzieRodzic.info to portal z rankingiem polskich porodówek opracowany na podstawie wyników ankiety “Głos matek”. Chcemy promować miejsca, w których kobieta może urodzić „po ludzku” – z poszanowaniem jej godności, prywatności oraz poszanowaniem praw jej przysługujących. To także baza wiedzy na temat ciąży, porodu, połogu, karmienia piersią, opieki i pielęgnacji nad noworodkiem i niemowlęciem oraz praw kobiet.

Siedmioosobowy zespół Fundacji wspiera ok. 1000 porodów dziennie

Siedmioosobowy zespół Fundacji wspiera ok. 1000 porodów dziennie w Polsce, walcząc o godne warunki, interweniując w sytuacjach łamania praw kobiet oraz ich bliskich przez szpitale oraz edukując zarówno placówki medyczne, jak i przyszłych Rodziców o prawach okołoporodowych. Fundacja wpływa  też na polskie ustawodawstwo, a wszystko po to, aby dzieci mogły godnie przychodzić na świat w naszym kraju.

Fundacja jest organizacją pożytku publicznego, utrzymującą swoją działalność z darowizn.  Dlatego tak ważne jest wsparcie z 1% podatku. 

Agencja butikowa 360° Greenmark

Za kreację odpowiada agencja Greenmark. W ramach kampanii opracowała KV, serię spotów  oraz kreacje digitalowe.

Tak mało trzeba, aby pomóc dziecku godnie przyjść na świat. A rodzicom, by cieszyć się z tego pięknego momentu. Agencja Greenmark wie, jak ważne są to kwestie, dlatego bez wahania zdecydowała się wziąć udział w tym projekcie. 

Z przyjemnością podjęliśmy się wyzwania pomocy Fundacji, bo wiemy, jak ważne są wpływy z 1% na możliwość funkcjonowania organizacji non profit. A my lubimy jasno określone cele. I przy okazji dobrze jest zrobić coś, co ma znaczenie i przyniesie wiele pożytku. Faktycznie czuliśmy, że dokładamy cegiełkę do wsparcia Fundacji w ich codziennej pracy i interwencjach okołoporodowych.” – mówi Anastazja Młynarska, Senior Account Manager, odpowiedzialna za przygotowanie całości kampanii po stronie Greenmark.

Film i materiały znajdziecie tutaj. Może to właśnie Tobie ten temat jest bliski w tym roku? A jeśli nie, to na pewno znasz kogoś, kto spodziewa się upragnionego Maleństwa, więc z myślą o Nim zachęcamy do sharowania i wsparcia Fundacji w jej działaniu w 2020 roku.

Oglądaj tutaj

Oglądaj tutaj

Dodaj komentarz